wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Qeshni dhe humbni peshe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Qeshni dhe humbni peshe   Thu Apr 07, 2011 3:45 am
Kërkimet e fundit në SHBA tregojnë se 10 minuta të qeshur në ditë ndikon në uljen e peshës tek njeriu.

Sipas këtij studimi shkencor, çdo minutë qeshje është e barabartë me 10 minuta vrap dhe çdo e qeshur në trupin e njeriut djeg tre kalori e gjysmë dhe njëkohësit trupi ruan vlerat ushqimore të ushqimeve.

Në këtë studim thuhet se e qeshura i largon dhimbjet, pengon sëmundjet e zemrës, forcon sistemin imunitar të trupit, shton sasinë e kolesterolit të dobishëm në trup si dhe zvogëlon hormonet që ndikojnë në lëvizjet pasive, depresionin dhe pezmatimin.


Na vizitoni Ne wWw.Caplini.Com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Qeshni dhe humbni peshe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: