wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

  Manuali i arte i Tradhetise

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Manuali i arte i Tradhetise   Sat Apr 09, 2011 5:09 am
Tradhëtia është një veprim i ulët, por edhe një “lloj arti”, ku është shumë e vështirë të arrihet prefeksioni.

Është shumë e vështirë që të bësh që njëriu me të cilin jeton përditë të mos shikojë ndryshimet e shkaktuara nga një lidhje paralele e fshehtë, por ekzistojnë disa “rregulla të arta” edhe për të gjithë ata që tradhëtojnë.

Revista italiane “Vanity Fair” publikoi sot ato rregulla që sipas saj duhet të ketë çdo tradhëti perfekte.

Rrjetet shoqërore – Rrjetet shoqërore si Facebook apo të tjerë janë fatale për të gjithë ata që tradhëtojnë. Asnjëherë nuk duhet bërë një koment, sado i vogël në faqen e të dashurit apo të dashurës paralele. Rrjete të tilla janë të suksesshme vetëm në rikthimin e kontakteve me ish-të dashur të vjetër.

Kujdes në veshje – Argumenti që japin të gjithë ata që tradhëtojnë është se nuk mund të “hash të njëjtin ushqim të gjithë jetën”. Por, ky rregull nuk shërben për veshjen.

Ndryshimi i papritur dhe i vazhdueshëm në veshje mund të bëjë partnerin që të dyshojë, ndërsa i duhet kushtuar gjithmonë kujdes parfumit dhe aromave, sepse janë një prej elementëve kryesorë që bëjnë që një tradhëti të zbulohet.

Kur “tradhëtojnë” paratë – Zakonisht, të gjithë i dinë të ardhurat që ka partneri i tyre, por nga ana tjetër, një lidhje paralele ka nevojë për të ardhura shtesë.

Sipas “Vanity Fair”, është e këshillueshme që të gjithë ata që tradhëtojnë t’i deklarojnë fitime më të ulta bashkëshortit apo bashkëshortes së tyre, për të mos u rrezikuar që të zbulohen.

Ideja e ambienteve private – Tradhëtia nuk është më e tillë nëse ajo nuk mbetet private. Frekuentimi i ambienteve publike me partnerin e dytë është shumë i rrezikshëm.

Ndonëse oraret e gruas apo të bashkëshortit dihen mirë, nuk mund të parashikohet kurrë se cili person i njohur mund të dalë përpara.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Manuali i arte i Tradhetise
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: