wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Te Jesh I Dashuruar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Te Jesh I Dashuruar   Sun Apr 17, 2011 3:51 amNese je vertet te dashuruar do e kuptoni vete, pasi eshte shume e qarte. Ndersa nese nuk je i bindur e fillon e pyet veten, atehere ka dicka qe nuk shkon. Ky eshte supozimi i shumices se njerzve, por kjo gje eshte me e veshtire se kaq. Jane vertet disa pyetje qe duhen bere ndonjehere, por jo per te vene ne dyshim dicka, thjesht per te konfirmuar:

A te ben te qeshesh gjithmone kur ti je ne veshtiresi te madhe? Te qeshesh ne nje marredhenie shte dicka teper e rendesishme. Te kesh nje partner qe te ben te qeshesh do te thote se mund te te ndihmoje te kalosh periudha shume te veshtira ne jete.

Mund te falesh ose te harrosh gabimet e tij/saj? Mendoni per gabimin me te madh qe ka bere partneri juaj. E keni falur per ate qe ka bere? I jeni kthyer ndonjehere asaj teme, duke i permendur se ju ka lenduar shume? Nese pergjigja e kesaj pyetje eshte po, atehere do te thote qe ju nuk jeni i dashuruar me kete person. Nese eshte dashuri e vertete, ju duhet ta keni kaluar shume shpejt ate faze lendimi dhe keni menduar gjithmone per gjera pozitive.

Mund t’i flasesh partnerit per gjithcka? Aftesia per te komunikuar hapur dhe ndershmerisht ne cift eshte mjaft e rendesishme. Ta duash vertet personin q eke perkrah do te thote qe te flasesh me te per gjera te merzitshme, te gezueshme, interesante, te rendesishme e shume e shume te tjera. Te jeni ne gjendje te ndani gjithcka me njeri-tjeterin do te thote se ju jeni vertet te dashuruar.

Do te ishe i/e afte te genjeje, mashtroje dhe vidhje per te? Do e vije veten ne rrezik per te shpetuar kete person? Ne te vertete, nje person qe ju do sinqerisht nuk do t’ju kerkonte te vinit veten ne te tilla situate. Gjithsesi, sa me larg te shkosh per te bere kete person te qeshe, aq me shume ju jeni i/e dashuruar me te.

Nese besoni se keni gjetur dashurine e vertete, mos e lini te ike. Eshte dicka shume e per tu gjendur ne ditet e sotme.
Na Vizitoni Ne Faqen Tone CAPLINI <> wWw.Caplini.CoM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Te Jesh I Dashuruar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: