wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Meshkujt gjithnje e me pak Romantik

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Meshkujt gjithnje e me pak Romantik   Fri May 06, 2011 5:26 am
Në kohën moderne meshkujt gjithnjë e më shumë po harrojnë artin e të bërit për vete të një femre, ndërsa kjo është një nga arsyet kryesore pse po zhduket romantika.

Vitet e fundit, meshkujt gjithnjë e më rrallë u blejnë dhurata partnereve të tyre, si dhe gjithnjë e më rrallë po i befasojnë ato me ndonjë akt të këndshëm. Sipas një hulumtimi, shumica e femrave në Britani të Madhe kanë pohuar se thuajse për një vit nuk kanë pranuar dhurata nga personat e dashur.

Po ashtu, thuhet se kohëve të fundit meshkujt gjithnjë e më rrallë dhurojnë lule, ata nuk janë të gatshëm të përgatisin ndonjë ‘eveniment’ për të dashurat e tyre dhe janë shumë më pak romantikë.

Sipas rezultateve të një studimi të realizuar në Britani të Madhe, një nga dhjetë meshkuj të moshave nën 25-vjeç ka pohuar se i ka dhuruar partneres së vet një dhuratë, e cila nuk i ka hyrë në punë. Studimi ka treguar, po ashtu, se më shumë se gjysma e femrave paguajnë shpenzimet në takimin e parë, dhe se vetëm 3 % e femrave harrojnë përvjetorët ose ndonjë datë rëndësishme, në raport me 10 % të meshkujve që i harrojnë këto data.

Ekspertët pohojnë se dhuratat, të cilat konsiderohen si gjëra të vogla në një lidhje serioze, megjithatë janë shumë të rëndësishme. Sipas tyre, cilëndo befasi që partneri e përgatit, ajo ofron romancë, nxit pasion dhe ia shton jetëgjatësinë dashurisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Meshkujt gjithnje e me pak Romantik
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: