wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Bejeni me te kendshme jeten seksuale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Bejeni me te kendshme jeten seksuale    Fri May 06, 2011 5:29 am
Shumë çifte kanë ngritje dhe rënie – periudha kur shpesh bëjnë dashuri dhe periudha kur ajo dëshirë nuk është edhe aq e shprehur.

Terapeutët seksualë japin këto këshilla për kënaqësi të plotë në shtrat:

Ushtrimi i përbashkët
Është dëshmuar që aktiviteti fizik shton dëshiron për seks. Prandaj, vraponi bashkë me partnerin, vozitni biçikletën dhe shkoni në sallë bodibildingu. Pos që do ta kaloni bashkërisht kohën, do të keni edhe seks të shkëlqyeshëm.

Paraloja është më e rëndësishmja
Paraloja seksuale zgjatë intimitetin te partnerët dhe është pjesa më e rëndësishme e bërjes dashuri. Prekjet nxisin qarkullimin e gjakut dhe shtojnë sensualitetin e trupit. Vishni veshje provokuese të brendshme dhe bëni për partnerin një vallëzim erotik. Lëshoni muzikën dhe zhvishuni ngadalë. Zgjojani imagjinatën. Mund të merrni iniciativën gjatë kohës së paralojës.

Realizoni fantazitë seksuale
Flisni me partnerin për fantazitë tuaja seksuale. Bëni dashuri në ndonjë vend tjetër, provoni pozat seksuale për të cilat fshehurazi keni fantazuar ose luajeni një skenë seksi nga ndonjë film erotik.

Relaksohuni tërësisht
Terapeutët seksualë thonë se ndjeshmëria nxitet me dorëzimin dhe me besnikëri. Pra, kur të shkoni në shtrat, harrojini të gjitha dhe përkushtojuni kënaqësisë. / Daja / AlbaniaLive.tK / Caplini.CoM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Bejeni me te kendshme jeten seksuale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: