wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 KQZ: Lulzim Basha vazhdon të kryesoje garen ne Tirane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: KQZ: Lulzim Basha vazhdon të kryesoje garen ne Tirane   Sat May 14, 2011 5:56 am

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve jep rezultatet deri në orën 22:35. Ambasadori amerikan Arvizu shkon në Njësinë nr.5
Vijon proçesi i numërimit të votave në njësinë bashkiake nr. 5, KZAZ-ja nr.49 dhe për kutitë e mbetura, nga ku pritet të dalë dhe rezultati final, i cili do të përcaktojë kryetarin e ardhshëm të bashkisë së Tiranës, mes dy kandidatëve, Lulzim Basha i PD-së dhe Edi Rama i PS-së.


Sipas Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, deri në orën 22:35 ( të 13 Maji-t) janë numëruar 475 kuti nga 485 dhe kandidati i koalicionit "Aleanca për Qytetarin", Lulzim Basha rezulton me 122929 vota, ndërsa kandidati i koalicionit "Aleanca për të Ardhmen", Edi Rama me 122221 vota, pra Zoti Basha kryeson me 708 vota ndaj kandidatit Rama.

Aktualisht, procesi po zhvillohet nën vëzhgimin edhe të vëzhguesve ndërkombëtarë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
KQZ: Lulzim Basha vazhdon të kryesoje garen ne Tirane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: