wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Meshkujt tradhtojnë per seks, femrat për dashuri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Meshkujt tradhtojnë per seks, femrat për dashuri    Mon May 16, 2011 5:09 am
Sa i përket tradhtisë, meshkujt dhe femrat kanë arsye të ndryshme. Të parët për shkak të epshit seksual, të dytat për shkak të mungesës së emocioneve. Pra, motivi kryesor i meshkujve për tradhti është seksi, ndërsa femrat kërkojnë dashnorë në momentet kur nuk janë të lumtura dhe janë të pakënaqura.

Për të tradhtuar meshkujt i shtyn dëshira për jetë më aktive seksuale, me lloje të ndryshme të seksit, fillimi i një lidhjeje pa rrezik nga zbulimi, arritja e kulmit seksual, vërtetimi i seksualitetit të vet, përforcimi i egos, ndikimi dhe presioni i rrethit, si dhe më rrallë vartësia nga seksi.

Nga ana tjetër, femrat tradhtojnë për të përmbushur nevojat emocionale në lidhje, pakënaqësitë me partnerin aktual, martesën ose lidhjen, dëshirën për vëmendjen e mashkullit, dëshira që sërish të ndihen të dashura nga dikush, që sërish të përjetojnë romancën ose ndjejnë pasionin, të ndihen të veçanta, për shkak të mërzisë ose vetmisë, nga mendimi se partneri nuk u kushton vëmendjen e duhur, por edhe për shkak të nevojës seksuale.

“Meshkujt tradhtojnë për seks, kurse femrat për dashuri. Ata (meshkujt) e kanë të lehtë ta ndajnë seksin nga ndjenjat, ndërsa te fermat janë të nevojshme ndjenjat dhe lidhja emotive për të pasur seks”, thonë autorët e studimit. / Daja / AlbaniaLive.tK / Caplini.CoM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Meshkujt tradhtojnë per seks, femrat për dashuri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: