wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Shmangni diskutimet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nora
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : Albania/Durres
Rregjistruar : 02/07/2010 Mosha : 30
Numri i postimeve : 19

MesazhTitulli: Shmangni diskutimet    Wed May 25, 2011 5:08 am
Studime të fundit treguan se, diskutimet pa fund rreth lidhjes tonë është më shumë e mundshme të bëjnë keq sesa mirë. Ndërkohë që, femrat synojnë diskutimin, meshkujt ndihen në siklet të bëjnë të njëjtën gjë.

Dhe jo vetëm; sepse zakonisht këto dialogje përfundojnë në ankesa dhe grindje për "dështimin" e lidhjes. Çështja është edhe fizike.

Sipas studimeve, qarkullimi i gjakut në muskujt e meshkujve rritet kur ata bëjnë këto lloj bisedimesh, sepse përjetojnë tension më të madh. Dhe për këtë ndihen në siklet të flasin, sidomos kur ndiejnë turp.

Dhe më e mundshmja është të ndihen kështu sepse mënyra që t'ju afrohemi i bën të ndihen se na shkaktuan shqetësim (madje edhe nëse nuk ndodh diçka e tillë) duke i i bërë të ndihen pak për ne dhe në fund të dështuar.

Por meqë ata mësojnë që të vegjël se, nuk duhet të tregohen të brishtë zhvillojnë mbrojtjet (që ngjanë më shumë me sulmin) që të shmangin dhimbjen që mund t’ju shkaktojë ky turp. Dhe, mënyra më e thjeshtë që ta arrijnë, është të shmangin diskutimet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Shmangni diskutimet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: