wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Sinqerisht Thyen Rrekordin Ne YouTube kg Tequila Vava

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Sinqerisht Thyen Rrekordin Ne YouTube kg Tequila Vava   Thu Jun 02, 2011 3:52 amE plotësuar - Vetëm pak ditë pasi “Tequila Vava” e Florit, Albatritit dhe Nogës kishte thyer rekordin e shikueshmërisë për një këngë shqiptare në rrjetin më të madh social të videove YouTube, është kënga e re e lansuar së fundmi nga reperët 2po2 dhe Unikkatil, “Fitorja e Sinqertë” ajo që ka vënë rekordin e ri në YouTube.

Për 24 orë kënga “Fitorja e Sinqertë” në YouTube ka arritur të gjenerojë zyrtarisht 120 mijë shikime, edhe pse besohet se kemi të bëjmë me rreth 200 mijë shikime. Kjo ka bërë që kënga e albumit “Authentic” të jetë në pozitën e 60-të në listën e videove më të shikuara në YouTube, që përbën rekord të ri.

Nuk është ky i vetmi rekord që është thyer nga “Fitorja e Sinqertë” në YouTube Charts. Hiti i lansuar ditë më parë gjendet në pozitën e 16-të të videove më të komentuara në YouTube (rreth 7000 komente), një statistikë kjo vërtet e jashtëzakonshme për një projekt shqiptar në internet.

Pos tjerash, vlen të përmendet se albumi “Authentic” pas publikimit ka zënë vendin e katërt në iTunes të Zvicrës.

YouTube së fundmi ka lansuar shërbimin YouTube Charts që u lejon vizitorëve të shohin statistikat e videove më të shikuara dhe më të diskutuara për një periudhë të caktuar kohore. /Telegrafi/

Update më i fundit nga YouTube Charts:

#1 - Kënga më e komentuar (sot)
#5 – Kënga më e shikuar (sot)
#33 – Kënga më e preferuar (sot)
#10 – Kënga më e votuar (sot)
# 69 – Kënga më e votuar (këtë javë)


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Sinqerisht Thyen Rrekordin Ne YouTube kg Tequila Vava
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: