wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Elvana triumfon ne Top Fest 8

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Elvana triumfon ne Top Fest 8   Mon Jun 06, 2011 5:50 am
Elvana Gjata ka fituar çmimin kryesor në edicionin e tetë të festivalit alternativ “Top Fest”, në natën finale që u mbajt të dielën mbrëma në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Kënga “Me ty”, prodhim i Flori Mumajesit, ishte kënga më e votuar në edicionin e sivjetmë të këtij festivali.

Elvana u shpall edhe artistja më e mirë, ndërsa çmimi për artistin më të mirë mashkull i takoi Gent Bushpepës. Ndërkaq, Flori me hitin e tij “Tallava” fitoi çmimin e internetit.

Flaka Krelani ishte fituese në kategorinë rok-alternativ, Xhensila e fitoi çmimin Pop-R&B, ndërsa interpretues më të mirë u shpallën Anjeza Shahini dhe Dren Abazi. /


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Elvana triumfon ne Top Fest 8
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: