wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Spanje, Arrestohen 3 Hacker te grupit Anonimet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Spanje, Arrestohen 3 Hacker te grupit Anonimet    Sun Jun 12, 2011 4:37 amTre persona të dyshuar si pjesë e grupit Anonimët të hakersave që kanë bërë “kërdinë” në adresa e disa prej kompanive më të mëdha ndërkombëtare, u arrestuan në Spanjë.

Lajmi është njoftuar nga zyrtarë të policisë përmes një komunikate për shtyp, në të cilën thuhej se tre personat e ndaluar në Barcelonë, Valencia dhe Almeria dyshohet të jenë anetarë të grupit të hakersave që zhvilluan sulme kibernetike ndaj kompanisë Sony, bankave spanjolle dhe ndaj sistemit të sigurisë së policisë për llogari të faqes Wikileaks.

Në këtë operacion, i cili kishte nisur që në Tetor të vitit të shkuar, morën pjesë qindra policë dhe ekspetë të kibernetikës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Spanje, Arrestohen 3 Hacker te grupit Anonimet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: