wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Kryetari i komunitetit mysliman uron muajin e Ramazanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Kryetari i komunitetit mysliman uron muajin e Ramazanit    Sat Jul 30, 2011 4:40 pm
Kryetari i komunitetit mysliman shqiptar, Haxhi Selim Muça, uroi besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit.

"Muaji i Ramazanit është një muaj i madhëruar, që e ka bekuar Perëndia”, tha kryetari i komunitetit mysliman dhe uroi besimtarët myslimanë, brenda dhe jashtë vendit, për agjërim sa më të lehtë.

Zoti Muça uroi që ky muaj i shenjtë i Ramazanit, të jetë muaji më i lumtur, dhe t`ju sjell të gjithëve paqe dhe dashuri në çdo pjesë të botës. Kryetari i komunitetit mysliman nënvizoi se “muaji i Ramazanit është muaji i bereqetit, begatisë dhe pajtimit.”

Besimtarët myslimanë do të agjërojnë gjatë muajit gusht sipas të gjitha rregullave që parashikohen për agjërimin në librin e shenjtë të Kuranit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Kryetari i komunitetit mysliman uron muajin e Ramazanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: