wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Kuq e Zi: Të shqiptarizohen emrat e qyteteve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Kuq e Zi: Të shqiptarizohen emrat e qyteteve    Sat Jul 30, 2011 4:42 pm
Aleanca Kuq e Zi filloi fushatën për një nismë të re që ka të bëjë me toponimet dhe shqiptarizimin e emrave të qyteteve.

Aleanca do të shkojë në një tur qytet më qytet për të marrë mbështetjen e shqiptarëve për këtë nismë, e cila u prezantua së pari në Pogradec.

Kuq e Zi tha se disa qytete janë sllavizuar dhe helenizuar dhe duhet të bëhen përpjekje për t’i ç’sllavizuar. Aleanca ka propozuar ligj për toponimet duke kërkuar që t’i kthehet identiteti çdo qyteti.

“Duhet t’i kthehet identiteti cdo qyteti dhe bashke me kete edhe cdo shqiptari”, tha Kreshnik Spahiu në prezantimin e nismës së re të KLD-së duke theksuar se duhet punuar qe te behet shqiptarizimi i te gjitha toponimeve te deformuara
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Kuq e Zi: Të shqiptarizohen emrat e qyteteve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: