wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Krimi kibernetik, arrestohen 12 persona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Krimi kibernetik, arrestohen 12 persona    Sat Jul 30, 2011 4:44 pm
12 persona u arrestuan për vjedhje të sinjalit dixhital me anë të kompjuterave.

Zëdhënësja e Policisë së Tiranës, Alma Katragjini tha të shtunën, në një konferencë për shtyp, të dhënat mbi operacionet e kryera nga policia.

Personat e arrestuar u hetuan dhe u vërtetua se kanë marrë pjesë në vjedhjen e sinjalit dixhital me anë të kompjuterave. Personat e arrestuar janë të profesioneve të ndryshme dhe disa prej tyre janë inxhinier. Policia arrestoi edhe një person tjetër të shpallur në kërkim. Operacionet e Policisë u bënë në Tiranë, Durrës, Elbasan dhe Fier. Zonja Katragji tha se “janë zbatuar 20 vendime të gjykatës.”

Aparate të ndryshme të klonuara për marrjen dhe transmetimin e sinjaleve televizive, sisteme kompjuterike të përshtatura si servera, për administrimin e rrjetit të transmetimit, njësi kompjuterike, modem, karta televizive dixhitale te ndryshme, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale, gjatë kontrollit të ambjenteve.

Ervin Capi, 23 vjec, Dorian Ligori, 30 vjeç, Boiken Koci, 23 vjeç, Erlin Shehaj, 25 vjeç, Petrit Dilaveri, Kidas Mehmeti, 23 vjeç, Aleks Cuko, Enri Miho, 21 vjeç, Aldo Frasheri, 26 vjeç, Klodian Brace, 33 vjeç, Vasil Fani, 46 vjeç, Altin Hoxha, 42 vjeç, u arrestuan në flagrancë gjatë kontrollit të ambjenteve, pas një hetimi 6 mujor.

Personi në kërkim Ardian Bregasi, 34 vjeç, lindur në Shkodër e banues në Tiranë, u ndalua gjatë operacionit të koduar "Don Bosko". 34 vjeçari ishte person shumë i kërkuar, pasi është i dënuar me 11 vjet burg, për veprën penale të "Vrasjes së mbetur në tentativë”./
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Krimi kibernetik, arrestohen 12 persona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: