wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Kupa e Shqipërisë, Skëndërbeu bie në Gjirokastër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Kupa e Shqipërisë, Skëndërbeu bie në Gjirokastër    Thu Nov 24, 2011 5:42 am
Luftëtari i Gjirokastrës shkaktoi surpizën e madhe të ditës në ndeshjet e treta të grupeve të Kupës së Shqipërisë, zhvilluar të mërkurën në drekë, duke mposhtur kampionët në fuqi të vendit, Skëndërbeun.

Skuadra e Kategorisë së Parë dominoi të gjithë takimin dhe fitoi me rezultatin 4-1, përballë korçarëve që udhëtuan në këtë transfertë me shumë titullarë të lënë pushim.

Tirana, praktikisht hipotekon kualifikimin e saj, falë fitores së pastër 3-0 në kryeqytet ndaj Apolonisë. Spikasin gjithashtu sukseset e Flamurtarit dhe Vllaznisë, që fitojnë në fushat kundërshtare, përkatësisht në Pogradec (1-2) dhe Tiranë, ndaj Dinamos (0-3).

Në ndeshjet e tjera, Bylisi fiton lehtësisht ndaj inferiorëve të Elbasanit me rezultatin 4-1, Kastrioti mposht 2-0 Besën e Kavajës, ndërsa takimet Shkumbini-Laçi dhe Teuta-Kamza mbyllen me rezultatet 1-1.

Për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar, në këtë edicion, Kupa nuk mjaftohet vetëm me përballjet me eliminim direkt, por i është shtuar edhe një format grupi. Dy skuadrat e para kualifikohen për në çerekfinale. Pas tre ndeshjeve të para, renditja në grupe është si më poshtë.

Grupi A
N F B H Gola P
1. Tirana 3 3 0 0 7-1 9
2. Laçi 3 1 1 1 4-3 4
3. Apolonia 3 1 0 2 5-9 3
4. Shkumbini 3 0 1 2 5-8 1

Grupi B
1. Flamurtari 3 2 0 1 3-2 6
1. Pogradeci 3 1 1 1 4-3 4
3. Kamza 3 1 1 1 3-4 4
4. Teuta 3 0 2 1 1-2 2

Grupi C
1. Kastrioti 3 2 0 1 5-1 6
2. Luftëtari 3 2 0 1 6-5 6
3. Skënderbeu 3 2 0 1 4-4 6
4. Besa 3 0 0 3 0-4 0

Grupi D
1. Vllaznia 3 2 1 0 7-2 7
2. Bylis 3 1 1 0 6-2 7
3. Elbasani 3 1 0 2 5-9 3
4. Dinamo 3 0 0 3 2-7 0

bounce by Caplini.Com bounce
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Kupa e Shqipërisë, Skëndërbeu bie në Gjirokastër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: