wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Cfare Eshte Puthje..?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Cfare Eshte Puthje..?   Thu Jan 19, 2012 8:57 amNjerezit kur lidhen,por edhe ne jeten e perditshme,kane nevoje qe te puthen.Permes puthjes ata tregojne nje fare afeksioni per njeri_ tjetrin.Nuk puthen vetem te dashuruarit,por edhe njerezit qe e duan shume njeri_tjetrin,qofshin keta te aferm ose miq.
Te puthesh te ben mire.Nje gje e tille do te thote qe te duash e te te duan,e pikerisht kur ndien se do dhe te duan,ndjehesh mire dhe i plotesuar.
Puthje te verteta jane ato puthje qe kane brenda tyre shume dashuri.Gjithashtu "puthje te plota" do et quaja ato puthje te cilat jane shume intensive.Gjithashtu,te puthesh me koken drejt nuk eshte aspak e kendshme,ashtu sic eshte kur e ktheni koken menjane.Gjithashtu,nje puthje eshte shume me e sinqerte,e bukur,e thelle,sa me e gjate te jete ajo.
Nje puthje e mire!
Puthja varion ne saje te njerezve dhe qellimeve te tyre.Nje puthje lamtumire,per shembull,nuk eshte e njejta gje si nje puthje e mbremjes.Gjithashtu,keto puthje ndryshojne shume nga ajo qe quhet "french kiss" (puthja franceze).
Gjithashtu,ka edhe lloje te tjera puthjesh,ku eshte i teri trupi qe hyn ne veprim e reflekton shume deshire................
Puthja eshte nje menyre e te shprehurit te ndjenjes.Nese e keni parasysh,te gjithe ne fillimin e nje lidhjeje puthim shume intensivisht e cdo gje te mundshme.Kjo do te thote se ndjenja eshte shume me e fuqishme atehere.Te gjithe shijojme cdo moment e detaj te vogel te puthjes.Nje gje e tille eshte shume e bukur dhe shume emocionuese.
Te dashuruarit puthen ashtu sikur kjo ishte hera e fundit qe takohen bashke,pavaresisht se eshte vetem fillimi.Ata duket sikur do largohen per nje kohe te gjate e po konsumojne puthjet e te gjitha diteve kur nuk do te jene bashke.Gjithashtu,nga menyra e puthjes,ju mund te kuptoni nese lidhja juaj po vazhdon njesoj si me pare apo eshte ne perfundimin e saj.!!!
Nje thenie e vjeter per puthjen thote;"_Puthja lidh,por edhe.....
E PER JU C ESHTE NJE PUTHJE? : :


bounce wWw.Caplini.CoM bounce
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Cfare Eshte Puthje..?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: