wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 KOSOVE, orteku vret dy persona

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: KOSOVE, orteku vret dy persona    Sat Feb 11, 2012 7:29 pm


Të paktën dy persona kanë vdekur dhe nëntë të tjerë janë ende nën gërmadha si pasojë e rrëshqitjes së borës në fshatin Restelicë të komunës së Dragashit.

Lajmin e konfirmoi për Top Channel zyrtari i lartë i FSK-së, Shemsi Syla. Ai bëri të ditur se orteqet e borës kanë rënë mëngjesin e sotëm duke mbuluar e shkatërruar 15 shtëpi me gjithësej 11 banorë.

“Akoma nuk dihet gjë për 9 banorë të tjerë me të cilët ka humbur çdo kontakt”, deklaroi Syla nëpërmjet një bisede telefonike.

Ai tha se përpjekjet e KFOR-it për t’u ulur me helikopter kanë dështuar dhe rrjedhimisht ka qenë e pamundur të ndihmohen banorët e këtij fshati.

Sipas tij, ekipet e Forcës së Sigurisë së Kosovës janë nisur me të gjitha makineritë, por koha është shumë e keqe dhe është e vështirë të depërtohet deri në atë fshat.

Situatë e rënduar për shkak të borës mbretëron edhe në komunën e Pejës. Të gjitha fshatrat e kësaj komune janë të bllokuara, ndërsa gjendja e jashtëzakonshme mbetet ende në fuqi.

Reshjet e borës kanë vazhduar të shtunën në gjithë territorin e Kosovës. Një situatë e tillë, sipas institutit meteorologjik, do të vazhdojë deri të hënën kur pritet të ndalen reshjet dhe të ngrihen temperaturat.


by AlbaniaLive.info

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
KOSOVE, orteku vret dy persona
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: LAJME :: LAJME-
Kërce tek: