wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Aforizma Per Dashurine

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Nora
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : Albania/Durres
Rregjistruar : 02/07/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 19

MesazhTitulli: Aforizma Per Dashurine   Fri Sep 07, 2012 6:39 pm1- Dashuria eshte si lufta: e lehte per ta filluar por e veshtire per ta perfunduar!
2- Duaje zemren qe te lendon, por mos lendo kurre zemren qe te do!
3- Njerezit qe jane shume te ndjeshem rreth dashurise, jane te paafte per te.
4- Mos u marto me dike, me te cilin mund te jetosh, por martohu me dike, pa te cilin nuk mund te jetosh!
5- Shoqeria shpesh perfundon ne dashuri, por dashuria nuk kthehet kurrë ne shoqeri!

6- Ne gjithmone besojme se dashuria jone e pare eshte dhe e fundit, por besojme se dhe dashuria e fundit eshte po ashtu e para!


7- Ne nuk mund te dashurojme dike me te vertete, nese me te nuk qeshim kurre!
8- Femrat e bejne dashurine nga dashuria,e meshkujt nga epshi.
9- Dashuria te bën ta harrosh kohën dhe koha do t'ju beje ta harrosh dashurinë!!
10 - Dashuria rritet,zvoglohet,ajo s'paguhet por dhurohet!
11- T'i thoni dikujt "Te dua" ne kohen kur nuk e doni as veten,eshte sikur nje person i zhveshur t'i ofroje dikujt kemishen!!

12- Jeto, jo per vete, jo per mua por me mua.
13- Dashuria eshti si pijaneci eshte i pire vete dhe kur te bie ndesh te thote mos valle je i pire?

14- Nese dashurine do t'ma falni, ju lutem mos ma vrisni!
15- Shenja me e sigurte se nje burre eshte i dashuruar, eshte atehere kur ai divorcon gruan e tij!!!

16- Unë do të doja ta takoja atë qe shpiku seksin dhe te shoh se për çfarë është duke punuar ai tash!

17- Romanca eshte e krijuar nga iluzionet dhe kur ne dashurojme dike, atehere ne dashurojme iluzionin qe ata kane krijuar per ne!

18- Masa e dashurise eshte te dashurosh pa mase...!

19- Eshte me mire te humbasesh krenarine prate qe dashuron, se te humbasesh ate qe dashuron per Krenari...

20- Nje mashkull zakonisht bie ne dashuri me nje femer e cila i ben ato lloj pyetjesh per te cilat ai eshte i afte te pergjigjet!

21- I vetmi person qe i meriton lotet tua kurre sdo tet beje te qash!

22- Mik i mire nuk esht ai qe te fshi lotet,por ai qe ste len te qajsh..

23- Nje femer bie ne dashuri me ate mashkull i cili i ploteson deshirat e zemres...

24- Xhelozia është humnera e dashurisë.

Per Cdo Thenie Te Tjera [Aforizma] Munde Qe Ti Postoni Ne Kutin E FaceBook
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Aforizma Per Dashurine
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: POEZI PER DASHURI-
Kërce tek: