wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Tave Me Patellxhane Dhe Kungulleshka

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Tave Me Patellxhane Dhe Kungulleshka   Thu Oct 04, 2012 11:22 am

[Only admins are allowed to see this link]


Tave Me Patellxhane Dhe Kungulleshka
Nevojiten: 2 patëllxhanë të prerë në katrorë, 2 kungulleshka të prera, dhe 2 speca dollma, 1 qepë dhe një hudhër te grira imët, 2 domate të mëdha të prera në feta dhe të kulluara nga lëngu. gjysmë luge rigon. kripë dhe piper sipas nevojës.

Perzieni të gjitha perimet ne një enë me të madhe dhe zieni të mbuluar për rreth 20 minuta, e pastaj ua hiqni kapakun dhe zieni edhe rreth 15 minuta në zjarr mesaiar, duke i tundur nga pak. Mënyra tjetër e përgatitjes së taves është qitja në tavë ose tepsi dhe pjekja në furre, në 180 gradë celzius per rreth 1 orë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Tave Me Patellxhane Dhe Kungulleshka
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: