wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Kungulleshka Jahni Me Vaj

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Kungulleshka Jahni Me Vaj   Thu Oct 04, 2012 11:25 am

[Only admins are allowed to see this link]


Kungulleshka-jahni me vaj
Grijmë hollë qepët, dhe i hedhim në tengjere për t'i skuqur mirë me vaj, pastaj shtiem aty edhe domatet e prera copa-copa të vogëla, si dhe ujin e nevojshëm , kripën, piperin dhe majdanozin e grirë. Si të kenë marrë valë, hedhim edhe kungujt e njomë, të prerë copë-copë, në madhësi të një gishti të vogël. E mbulojmë tenxheren dhe i lëmë të ziejnë në këtë mënyrë derisa të të mbeten me një salcë të trashë
Nevojiten: 1 kg kunguj,130-150 ml vaj,3-4 qepë mesatare,
½ kg domate të freskëta,3-4 lugë gjelle majdanoz të grirë,kripë,
piper dhe ujë sa duhet.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Kungulleshka Jahni Me Vaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: