wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Tasqebap Me Mish

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ALBANIA
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : ALBANIA
Rregjistruar : 29/06/2010 Mosha : 29
Numri i postimeve : 428

MesazhTitulli: Tasqebap Me Mish   Thu Oct 04, 2012 11:31 am

[Only admins are allowed to see this link]

Tasqebap
Mishi tul pritet në copa të vogla, kaurdiset qepa e grirë hollë, shtohet mishi dhe vazhdon skuqja. Shuhet me verë, mbulohet me kapak, pastaj hidhet salca, kripa, piperi, dafina, pak ujë dhe zihet në zjarr të ngadaltë.
Për 4-5 veta: kofshë qengji 500 g; yndyrë 4 lugë gjellë; domate të freskëta ose salcë 1 lugë kafeje; qepë 2-3 kokrra; verë 1 gotë; dafinë 1 gjethe; kripë e piper.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.Info
 
Tasqebap Me Mish
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: Kuzhina Shqiptare-
Kërce tek: