wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%
Rregjistrohu Edhe Ti Ne AlbaniaLive

Behu Pjes E Fjalorit SHQIP..

wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100%

Mirsevini Ne AlbaniaLive Faqja E Cila Bashkon Shqiptaret/Kosovaret Nga E Gjith Bota Ne Gjuhe SHQIP
 
KryeFaqeForumchatFilma ShqipHoroskopiTvLiveTvSportLojra Apex 2012Shkarko MP3KërkoidentifikimiRegjistrohu

Share | 
 

 Filma Klasike HD

Shko poshtë 
AutoriMesazh
AlbaniaLive
Admin
Admin
avatar

Vendndodhja : Aty Ku Flitet Shqip
Rregjistruar : 29/06/2010 Numri i postimeve : 133

MesazhTitulli: Filma Klasike HD   Mon Aug 02, 2010 2:32 pm


DUHET TE REGJISTROHENI NE FORUM PER TE PAR FILMAT


FILMAT E RI JANE NE FUNDI TE FAQES.. JU UROJME SHIKIM TE KENDSHEM..!
______________________________________________________


Titanic është një film amerikan nga James Cameron që u shfaq në vitin 1997. Regjisori që në të njëjtën kohë eshtë dhe skenarist dhe producent i filmit tregon mbytjen e transoqeanikut Titanic që ndodhi në 14 prill 1912 si shkak i një përplasjeje me një ajsberg, në të cilën humbën jetën 1513 nga 2227 pasagjerë që kishte në bord.

Xhirimet e filmit janë zhvilluar në plazhin Rosarita të Meksikës, ku u ndërtua një pishinë rreth 37.000 metra katrorë e mbushur me 76 milion litra ujë. Xhirimet nisën në 16 shtator 1996 dhe përfunduan 6 muaj më vonë. Filmi u shfaq për herë të parë në Tokyo International Film Festival në Japoni dhe në kinema doli me 19 nëntor 1997, dhe vetëm javën e parë fitimet ishin 28 milion dollarë.

Ky film bën fjalë për historinë e një vajze shumë të pasur dhe një djali të varfër, të cilët takohen në anijen e cila bënte udhëtimin e parë të saj. Historia e dashurisë mes tyre dhe drama që fillon pas përplasjes së Titanikut zë pjesën kryesore të filmit.

Per ta pare kliko KETU
______________________________________________________________
Andy Dufresne është një punonjës i ri dhe i sukseshëm banke, jeta e të cilit ndryshon kur burgoset për gjithë jeten për vrasjen e gruas dhe të dashurit të saj. Ngjarjet ndodhin në vitet ’40.
Per ta pare Kliko KETU
______________________________________________________________
Frances (‘Baby’) gjatë pushimeve verore me familjen e saj në një kamp veror, bie në dashuri me mësuesin e kërcimit të kampit. Per ta pare Kliko KETU
______________________________________________________________
TONI MONTANA Në pranverën e vitit 1980 porti Mariel Harbor u hap dhe me mijëra persona udhëtuan për tek Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ato erdhën në kërkim të ëndrrës amerikane. Njëri nga ato ja arriti qëllimit dhe ai ishte Toni Montana, por bota do ta mbajë mend si Scarface.
Per ta pare kliko KETU
______________________________________________________________
Në pjesën e fundit të trilogjisë së Godfather, Don Michael Corleone kërkon ti bëjë të ligjshme bizneset e familjes dhe të largohet nga bota e mafies. Ai gjithashtu përpiqet të lidhë bizneset e familjes Corleone me Vatikanin por në fillim duhet të kalojë disa pengesa.
Per ta pare Kliko KETU
______________________________________________________________
Vito Corleone është koka e familjes mafioze Corleone. Djali i tij Michael sapo është kthyer nga lufta e dytë botërore për të mos humbur martesën e motrës së tij me Carlo Rizzi. E gjithë familja e Michael është e përfshirë në mafie ndërsa ai do një jetë normale. Trafikanti i drogës Virgil Sollozzo kërkon mbrojtje nga familja Corleone por Don Corleone nuk bie dakort me të dhe Sollozzo i zhgënjyer urdhëron të vrasin Don Corleone i cili me pak fat arrin të mbijetojë. Por plagosja e të atit do ta bëjë Michael të dhunshëm dhe në kërkim të hakmarrjes.
Per ta pare Kliko KETU
______________________________________________________________[list][*]

Një film aksion-dramë bazuar në misionin shkatërrues në Somalia në 3 Tetor, 1993. Rreth 100 ushtarë profesionalë të SHBA u dërguan me helikopter në qëndër të kryeqitetit Mogadishu për të kapur dy krybanditët që udhëhiqnin me qindra ushtarë somalianë.
Per ta pare kliko KETU
______________________________________________________________

Nelson është një njeri i përkushtuar në punën e tij të maketingut në San Francisco. Një ditë, kur po bënte testin e patentës, ai takon Saran. Ajo s’është si gjithë femrat e tjera.
Per ta pare kliko KETU
______________________________________________________________

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.AlbaniaLive.tK
 
Filma Klasike HD
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
wWw.AlbaniaLive.tk KuQ E Zi 100% :: FILMA HD-
Kërce tek: